Informacje o szkole

To nas wyróżnia:

  • Specjalizujemy się w szeroko pojętej indywidualizacji - metod, form i programów nauczania.
  • Prowadzimy właściwą diagnozę rozwoju psychoruchowego.
  • Jako zespół profesjonalistów oferujemy naszym uczniom radość, zabawę i bezpieczeństwo zapewniając jednocześnie najwyższą  jakość edukacji i terapii.
  • Dbając o ciągły rozwój i unowocześnienie procesu edukacyjnego, wdrażamy szereg innowacji pedagogicznych.
  • Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom uczniów i rodziców stale poszerzamy naszą ofertę.
  • Oferujemy bezpłatny dostęp do podręczników i ciekawego księgozbioru bibliotecznego.
  • Prowadzimy poradnictwo dla rodziców i wspieramy ich w realizacji zadań wychowawczych.
  • Naszą misją jest stałe podnoszenie jakości pracy placówki potwierdzone certyfikatami, udziałem w ogólnopolskich programach edukacyjnych, pozyskiwaniem środków zewnętrznych.
  • Mamy odwagę stawić czoła wyzwaniom, a naszym celem jest osiąganie coraz wyższych poziomów doskonałości we wszystkim co robimy.
 

W roku szkolnym 2015/2016 zorganizowaliśmy:

  • 07.10.2015 ? VI Wojewódzki Festiwal Harcerski Drużyn Nieprzetartego Szlaku
  • 09.10.2015 - występ na Powiatowym Dniu Seniora w Restauracji ?Bartosz? w Żaganiu.
  • 21.10.2015 - brązowy medal Klaudii Chojki i Jana Banasia w VI Lubuskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bowlingu w Żarach
  • 04.11.2015 - IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z niepełnosprawnościami "Spotkajmy się w teatrze"
  • 17.11.2015 - "Obrazy dźwiękiem malowane- innowacyjne warsztaty arteterapeutyczne"
  • 17.11.2015 - Złoty medal Miłosza Kukli w Lubuskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Lubsku
  • 19.11.2015 - Koncert Muzykoterapeutyczny i wystawa prac projektu ?Obrazy dźwiękiem malowane- innowacyjne warsztaty arteterapeutyczne"
  • 14.01.2016 ? Jasełka Bożonarodzeniowe ?HISTORIA W KOLĘDZIE ZAKLĘTA?
  • 12.03.2016 - Złoty medal Miłosza Kukli w XII Lubuskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie w Sulechowie. Patryk Najdek - wywalczył srebro, Mateusz Jankowski i Robert Herczakowski - brązowy medal.
  • 12.04.2016 - Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Hokeju Halowym
  • 14.04.2016 ? występ na II Przeglądzie Artystycznym Osób z Autyzmem "Tacy sami" w Gubinie
  • 10-12.05.2016 - występ na XXIII Lubskim Festiwalu Artystycznym - Scena Specjalna ,,W wiejskiej chacie - to i owo na ludowo?
  • 25.05.2016 ? drużynowe srebro XVI Lubuskim Turnieju Piłki Nożnej w Szprotawie w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
  • 10.06.2016 - Święto Rodziny i Dzień Patrona
     

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2014 / 2015

  • 15 października 2014r. ? Lubuski Turniej Olimpiad Specjalnych w Badmintonie, Sulechów ? Mateusz i Daniel Jankowscy ? I miejsce i złote medale, Rafał Kamiński i Jan Banaś ? III miejsce i brązowe medale,
  • 28 stycznia 2015r. - udział w VII Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Unihokeju ?Sprawni razem?,
  • 13 marca 2015 - Marlena Sawicka, laureatka V Żagańskiej Kuźni Talentów, nominacja do powiatowego szczebla Pro-Arte,
  • 8 kwietnia 2015 ? Marlena Sawicka, powiatowe eliminacje do Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Pro-Arte 2015,
  • 16 kwietnia - awans do Finału Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Pro-Arte,
  • 29 kwietnia występ naszych uczniów w 35. Wieczorze Tańca Współczesnego  na deskach sceny Teatru Lubuskiego,
  • 9 maja 2015 - Marlena Sawicka, wyśpiewała wyróżnienie na Wojewódzkim Finale Wokalnych Prezentacji PRO-ARTE w Sulechowie,
  • 14 maja 2015 roku ? złoty medal ? Katarzyna Kluska, srebrny medal ? Kacper Grajcar,  na Lubuskim Mityngu Kolarskim Olimpiad Specjalnych w Strzelcach Krajeńskich,
  • 2 czerwca 2015r. w Szprotawie, drużynowy srebrny medal w XV Lubuskim Turnieju Piłki Nożnej w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych,
  • 9 - 11 czerwca 2015r. w Lubuskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Sławie, 9 medali drużyny lekkoatletycznej: Kasia Kluska ? złoto na dystansie 100 m i brąz w skoku w dal; Jan Banaś ? złoto w pchnięciu kulą 4 kg, Daniel Jankowski ? srebro na dystansie 100m i razem z Szymonem Kusiakiem ? złoty medal w bocce; Szymon Kusiak ? srebro w pchnięciu kulą 3 kg i brązowy medal na dystansie 100m.

W roku szkolnym 2014/2015 zorganizowaliśmy:

  • 21 listopada 20141 roku - Wojewódzka Konferencja Metodyczno-Naukowa "Uwięziony   Umysł. Dziecko autystyczne w domu i szkole",

  • 10 grudnia 2014 roku - "Święta z Arteterapią" - Spotkanie Jasełkowe,

  • 28 stycznia 2015 roku - VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Unihokeju "Sprawni Razem",

  • 4 lutego 2015 roku ? Przegląd Twórczości Artystycznej ?Spotkajmy się w teatrze cieni?

Nasze osiągnięcia w roku szkolnym 2013 / 2014

  • I miejsce i złoty medal na dystansie 1000m ? Rafał Kamiński (II SSPdP), II miejsce Daniel Jankowski Ia SSPdP, IV miejsce - Jan Banaś Ib SSPdP - Regionalny Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych w Strzelcach Krajeńskich, 18 września 2013r.

  • III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Województwa Lubuskiego ZSS "SPRAWNI - RAZEM" w Biegach Przełajowych, Sulęcin 9 października 2014 roku
    Agnieszka Wojtowicz (VI SP) - srebrny medal w biegu dziewcząt młodszych (1000m), Sebastian Tomczuk- brązowy medalista w biegu chłopców młodszych (2000m).

  • II miejsce Mateusz Jankowski (G II ZET), II miejsce Rafał Kamiński (SSPdP II); III miejsce Patryk Najdek (GI ZET); Daniel Jankowski (SSPdP I) - IV miejsce w X Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Sulechowie, 24 października 2013r.

  • Organizacja oraz występ w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim, 20 listopada 2013r.

  • Daniel Jankowski - I miejsce i złoty medal, Jacek Szarlej - III miejsce i brązowy medal, Rafał Kamiński - IV miejsce, Mateusz Jankowski - V miejsce w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Lubsku, 21 listopada 2013r.

  • Organizacja oraz występ w Koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Żagań, 3 grudnia 2013r.

  • Organizacja i udział w Jasełkach, 12 grudnia 2013r.

  • Marlena Sawicka z klasy Ia SSPdP została Finalistką VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Podróże z piosenką w muzyczny świat" organizowanego przez wydawnictwo oświatowe MAC Edukacja z Kielc, 16 stycznia 2014r.,

  • III miejsce drużynowo i brązowy medal w VI Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Unihokeju, Żagań, 28 stycznia 2014r.

  • Złoty medal ? Tomasz Nikołaju na dystansie 25 m stylem klasycznym; srebrny medal ? Tomasz Hawrylak na dystansie 50 m stylem dowolnym, V miejsce Jan Banaś; XIX Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie, 13 marca 2014r.

  • Złoto w Lubuskim Turnieju Hokeja oraz złoto w Turnieju Unihokeja Olimpiad Specjalnych w Żaganiu,. (Jan Banaś, Sylwester Golemba, Tomasz Hawrylak, Daniel Jankowski, Mateusz Jankowski, Rafał Kamiński, Kamil Kraus, Patryk Najdek, Tomasz Nikołajuk, Jacek Szarlej), 9 kwietnia 2014r.

  • I miejsca ? Kamil Kraus i Tomasz Nikołajuk w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ?Tęcza?.

  • Wyróżnienie w VI Wielkanocnym Konkursie Plastycznym w Centrum Kultury w Żaganiu.

  • Marlena Sawicka ? Finalistka Lubuskiego Przeglądu Piosenki Pro- Arte, 9 maja 2014r. w Sulechowie.

  • Organizacja oraz udział w V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Żaganiu, 4 czerwca 2014r.
     

Nasze osiągnięcia: 2012/2013 

  • I miejsce i złoty medal w sztafecie 4x100, (D. Jankowski, J. Banaś, G. Dzioch, J. Szarlej) - Sława 11-13.06.2013r.

  • II miejsce i srebrny medal w kajakarstwie K2 (J. Banas, G. Dzioch) - Sława 11-13.06.2013r.

  • Udział w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego Szlaku, Żagań 06.06.2013r.

  • Złote medale - Jan Banaś i Tomasz Nikołajuk na XVIII Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Gubinie, 16.04.2013r.

  • II miejsce drużynowo w V Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Unihokeju "SPRAWNI RAZEM" w Żaganiu oraz nagroda indywidualna - najlepszy zawodnik (R. Kamiński).

  • III miejsce drużynowo i złoty medal (M. Ignaczak) w Mistrzostwach Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Bowlingu-Kręglach (Babimost, 05.03.2013).

  • I miejsce (K. Karolak) w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Życie i twórczość Janusza Korczaka" organizowanym przez SOSW w Strzelach Krajeńskich - 08.03.2013r.

  • (G. Dzioch, R. Kamiński, J. Szarlej) w składzie reprezentacji województwa lubuskiego w XII Ogólnopolskim Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych - Drzonków 11-14.10.2012r. 

  • IV miejsce drużynowo w XXII Mistrzostwach Województwa Lubuskiego PTSS "SPRAWNI-RAZEM" w Biegach Przełajowych (A. Wójtowicz II miejsce i srebro) oraz (S. Tomczuk - III miejsce i brązowy medal) - Sulęcin 03.10.2012r. 

 

Nasze osiągnięcia:2011/2012 

  • I miejsce w III Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego Szlaku   (Żagań 14.06.2012)  
  • Nasi uczniowie w Reprezentacji Polski na Światowych Zimowych Igrzyskach  Olimpiad Specjalnych w Korei (G.Dzioch, D.Jankowski) 
  • I miejsce i złoty medal w  IV Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Bowlingu (J.Banaś) Żary 11.04.2012r.
  • IV miejsce druzynowo w IV Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Bowlingu (P.Głód, J.Banaś, S.Golemba) Żary  11.04.2012r. 
  • Laureatka (Marlena Sawicka) Dziecięcego i Młodziezowego festiwalu Piosenki "Żagańska Kuźnia Talentów"-22.03.2012r. 
  • II miejsce i srebrny medal  (Mateusz Jankowski) w IX Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie - Sulechów 22.03.2012r.
  • III miejsce (drużynowo) w VIII Ogólnopolskich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Kielcach 3.03.2012r.
  • III miejsce (drużynowo) w IV Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Unihokeju "Sprawni Razem" Żagań 29.11.2011r.
  • III miejsce i brązowy medal w XI Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych - D. Jankowski - Krosno Odrzańskie 21.09.2011r. 
  • II miejsce i srebrne medale w XI Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych ( w swoich kategoriach) M. Jankowski i R. Kamiński - Krosno Odrzańskie 21.09.2011r.
  • I miejsce i złoty medal w XI Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych (M.Kosmowski) -  Krosno Odrzańskie 21.09.2011r.
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Budujemy Arkę" zorganizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (J.Blachowska) wrzesień 2011r.

      2010/2011

  • III miejsce w konkursie plastycznym "Dzieci - Ofiary wojny" (R. Kamiński) 5.05.2011r.

  • I miejsce (K. Lange); w III Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Kreglach Tradycyjnych "Sprawni Razem"

  • III miejsce (R. Chabiniak);  w III Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Kreglach Tradycyjnych "Sprawni Razem"

  • V miejsce (M. Moskalik) w III Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Kreglach Tradycyjnych "Sprawni razem"

  • II miejsce - drużynowo  w III Mistrzostwach Województwa Lubuskiego w Kręglach Tradycyjnych "Sprawni Razem" Obłotne III.2011r.
  • I miejsce w Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej Żagań III 2011r.

2009/2010

  • I miejsce w I Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego Szlaku Żagań 9.06.2010r.
  • III miejsce w III Wojewódzkim Turnieju Sprawni Razem Żagań 26.05.2010r.
  • II miejsce w IV Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Opowiastki z morałem" Żagań 20.05.2010r. 
  • III miejsce w I Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Hokeju Halowym - Żagań 24.03.2010r.
  • I miejsce w VI  Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej - Żagań 16.02.2010r.
  • II miejsce (Michał Rudnicki); III miejsce (S. Golemba); IV miejsce (P. Głód) w VII Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Badmintonie - Sulechów 19.XI.2009r.
  • III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym ?Moje wspomnienia z wakacji" (Paweł Szarlej) oraz wyróżnienie (Sebastian Dudziak) - Listopad 2009r.
  • I miejsce w Wojewódzkim Regionalnym Turnieju Olimpiad Specjalnych w Unihokeja - Żagań 22.X.2009r.
  • II miejsce i srebrny medal (Grzegorz Dzioch) w Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w kolarstwie i jeździe konnej -  Zielona Góra 29.IX.2009r.
  • I miejsce (2009r., 2008r., 2007r.) w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych
  • I miejsce i złoty medal Grzegorz Dzioch z I klasy SSPdP (IX 2009r.) w Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych
  • I miejce i złoty medal w biegu na 100m oraz srebrny medal w skoku w dal (Michał Rudnicki); brązowy medal w kolarstwie na 1000m (Wioletta Blachowska); czwarte miejsce w tenisie stołowym (Edyta Blachowska i Grzegorz Dzioch) w IX Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Kielce - lipiec 2009r..

Jesteśmy organizatorami:

  • Regionalnego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Unihokeja, w którym biorą udział placówki kształcenia specjalnego z całego województwa.
  • Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Unihokeja ,,Sprawni razem".
  • Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej Drużyn Nieprzetartego Szlaku.
  • Regionalnego Konkursu Recytatorskiego, w którym biorą udział uczniowie ze szkół specjalnych naszego województwa. Mają oni możliwość zaprezentowania swych umiejętności recytatorskich i wokalnych.
  • Wojewódzkiej Konferencji Metodyczno ? Naukowej dla dyrektorów, pedagogów, psychologów

Ponadto:

  • Bierzemy udział w wielu zawodach sportowych organizowanych przez inne ośrodki, podczas których nasi uczniowie maja możliwość zap ezentowania swoich umiejętności sportowych.
  • Nasza placówka promuje zdrowy styl życia Posiadamy Certyfikat  Lubuskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Realizujemy program współtworzenia środowiska wspierającego zdrowie członków społeczności szkolnej.
  • Realizujemy ogólnopolskie programy takie jak m.in: ?Szkoła bez przemocy?, ?Szklanka mleka?, ?Pięć porcji warzyw i owoców?, ?Dobry jak chleb?
  • Organizujemy turnusy rehabilitacyjne
  • Pozyskujemy środki zewnętrzne ( w 2011r napisaliśmy projekty na kwotę ponad 1 mln.zł.)