Aktualności Ośrodka

ROBERT POBIEGNIE PO MEDALE W DUBAJU!

Lekkoatleta reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu, po ostatnim zgrupowaniu Kadry Narodowej w Bydgoszcz może wspólnie z trenerami klubowymi - Moniką Nowotną i Wojciechem Olejarzem cieszyć się z kwalifikacji do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w ABU DHABI i DUBAJU.
Wojciech Olejarz – nauczyciel i opiekun sportowy Roberta Herczakowskiego rozmawiał osobiści z trenerami kadry lekkoatletycznej w Bydgoszczy o treningach, wynikach i funkcjonowaniu Roberta w trakcie obozu. Byli bardzo zadowoleni z pracy zawodnika i są przekonani, że również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie miał szansę na medal. Mamy nadzieja, że co najmniej jeden złoty, jak w czerwcu w Katowicach. Trenerzy wymienili wskazówki i spostrzeżenia z pracy w klubie TORNADO - SOSW Żagań i w czasie bydgoskiego zgrupowania kadry, ustalając plan pracy na najbliższe miesiące przygotowań do zawodów. Ponadto, zarówno zawodnik jak i trener byli pod wrażeniem obiektów sportowych ZAWISZY Bydgoszcz oraz warunków pracy uczestników zgrupowania. Cały SOSW w Żaganiu będzie mocno trzymać kciuki za szkolnego Super biegacza, a trenerzy z pewnością zadbają o to, by nasz lekkoatleta był przygotowany do zawodów swojego życia perfekcyjnie.
XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi i Dubaju będą trwać od 14 do 21 marca 2019 roku. W wydarzeniu weźmie udział ponad 7 tysięcy sportowców z ponad 170 krajów świata. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata. Igrzyska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą największą sportową i społeczną imprezą na świecie w przyszłym roku.
Polska reprezentacja będzie liczyć 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i sztabu kadry. Trzymajmy kciuki za Roberta i pozostałych członków Lubuskiej i Narodowej Kadry Olimpiad Specjalnych wylatujących wiosną na Wspaniałe Igrzyska do Abu Dhabi i Dubaju 💪👍🤞