Aktualności Ośrodka

UDANY DEBIUT DZIEWCZĄT I MAŁY KROK OD PODIUM CHŁOPCÓW Z ŻAGAŃSKIEGO SOSW W MISTRZOSTWACH POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ.

Po raz trzeci sportowcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusa Korczaka w Żaganiu wystartowali w Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej Związku Stowarzyszeń Sportowych - SPRAWNI RAZEM – Strzelce Krajeńskie 2019.
Turniej zorganizowano w pięknie położonym i wyposażonym Ośrodku Kolonijno – Sportowo - Wypoczynkowym nad jeziorem Długie koło Strzelec Krajeńskich. Organizatorem zawodów obok „Sprawnych Razem” był SOSW w Strzelcach Kraj.
Po raz pierwszy dziewczynki z Żagania rywalizowały w tej dyscyplinie z najlepszymi zawodniczkami w kraju. W pierwszym spotkaniu grały z wieloletnimi mistrzyniami ze Świnoujścia, co nie pomagało w przezwyciężaniu debiutanckiej tremy. Z każdym setem, meczem było łatwiej, aż do zwycięstwa w meczu o piąte miejsce 2 : 0 z drużyną Leszna. Ten sukces wywołał głośny wybuch radości wśród naszych zawodniczek, a zwłaszcza, również debiutującego w roli trenera w tej imprezie - pana Tomka Pawłowicza nauczyciela w- f w żagańskim Ośrodku. Dziewczynki wystąpiły w składzie : Kasia Kluska, Monika Wieczorek i Wioleta Malesza. W rywalizacji dziewcząt złote medale zdobyły wspomniane zawodniczki ze Świnoujścia pokonując w finale Lublin. Brąz w finale „B” wywalczyły Strzelczanki pokonując Słupsk.
Jeszcze lepiej spisali się chłopcy w składzie: Miłosz Kukla, Stanisław Kukla i Patryk Najdek, których na co dzień prowadzi trener i nauczyciel - Wojciech Olejarz. Trzeci rok z rzędu chłopcy poprawiają lokatę w strzeleckich mistrzostwach, ale w tym roku medal i puchar był dosłownie o „włos”. Chłopcy po wygraniu grupy eliminacyjnej w ćwierćfinale spotkali się z pokonanymi 2 : 0 w eliminacjach zawodnikami z Człuchowa. Mecz był niesamowicie zacięty i wyrównany, jak większość turniejowych spotkań, a o losach brązowego medalu decydował tie break. Więcej sił i zimnej krwi zachowali przeciwnicy wygrywając decydującego seta na przewagi ( 21:19, 22:24, 17:15).
Mistrzami Polski nad Długim w tym roku zostali siatkarze z Elbląga, którzy w finale pokonali gospodarzy ze Strzelec Krajeńskich. Brąz wyrwali żaganianom wspomniani człuchowianie, piąte miejsce wywalczyli siatkarze z Pyrzyc, na szóstym uplasowali się ubiegłoroczni mistrzowie z Lublina, siódme było Leszno, a pozycję ósmą zajęli młodzi gracze z Lemborka.
Okno pogodowe nad miejscowością i jeziorem Długie spowodowało, że całe zawody rozgrywane były przy pięknej słonecznej pogodzie, wyrównany i wysoki poziom zawodów sprawił, że rywalizacja przyniosła uczestnikom najwyższy poziom emocji, a przyjacielska atmosfera z pewnością pozostawi najlepsze wspomnienia. Dziewczętom z Żagania poza wspomnieniami i nowymi znajomościami udział w zawodach z pewnością dał motywację do intensywnej pracy na lekcjach w-f i zajęciach SKS w przyszłości, by jak chłopcy co roku zajmować wyższe pozycje w turnieju plażówki w Strzelcach.