Aktualności Ośrodka

Jesienna sałatka.

2019-10-01

Jesień do doskonały czas na owocowo-warzywne zbiory oraz kształtowanie u uczniów prawidłowych zasad odżywiania. Dzieci poznawały nazwy warzyw, ich części jadalne, degustowały smaki oraz dowiadywały się, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i dlaczego powinniśmy je spożywać.

 

czytaj więcej


Projekt Rehabilitacja 25+

2019-09-29

Rehabilitacja 25 Plus to nazwa nowego projektu realizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu. W dniu dzisiejszym miałam przyjemność podpisać z Dyrektorem PFRON Panem Andrzejem Gonią umowę, która pozwoli zaktywizować naszych absolwentów i doposażyć Ośrodek.

 

czytaj więcej


Zajęcia praktyczne w kuchni.

2019-09-28

19 września klasa I i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy z paniami Danutą Jewłoszewicz i Moniką Aniszkiewicz-Hawryluk przygotowała pyszne i pachnące na całą szkołę leczo:)

 

czytaj więcej


Smacznie i zdrowo.

2019-09-28

W dniu 24 września klasy Ib i II Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wspólnie z nauczycielem Panem Andrzejem Mroczkowskim, przygotowały pyszne zdrowe soki warzywno - owocowe z jesiennych darów ogrodu i sadu:)

 

czytaj więcej


Wycieczka do sadu.

2019-09-28

Dnia 25 września 2019 roku uczniowie kl. IV-V zespołu edukacyjno- terapeutycznego udali się na wycieczkę do sadu w Bożnowie. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzi oraz różnych odmian jabłek.

 

czytaj więcej


Sukces na Lubuskim Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bolwingu – Żary 2019.

2019-09-27

W czwartek, 26 września 2019r. po sukcesach sprzed tygodnia w Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Sławie sportowcy żagańskiego TORNADA zdobyli kolejne medale, tym razem zbijając kręgle podczas Lubuskiego Turnieju Olimpiad Specjalnych w Bolwingu – Żary 2019.

 

czytaj więcej


Acja Sprzątania Świata w SOSW.

2019-09-23

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu, jak co roku aktywnie włączyli się w akcję Sprzątanie Świata – Polska.

 

 

czytaj więcej