Świąteczne wydarzenie artystyczne pod tytułem „Lampa dla moich kroków, światło na mojej ścieżce”.

13 grudnia uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka wystąpili w Sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Książęcego  w przedstawieniu, opowiadającym o sensie Bożego Narodzenia. W pięknej, pałacowej  scenerii zaprezentowali program „Lampa dla moich kroków, światło na mojej ścieżce”, w trudnej formule teatru cieni. Występ urozmaicony był pieśniami śpiewanymi przez zespół, który powstał na potrzeby spektaklu. Wszyscy wykonawcy całym sercem zaangażowali się w pracę nad  projektem, a w jego realizacji pomagała cała społeczność szkolna. Pokazaliśmy wielką moc wspólnoty!

Na program przybyli  zaproszeni Goście z władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, księża, sponsorzy, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, mediów, rodzice oraz publiczność. Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez widzów, o czym świadczyły gromkie brawa i gorące podziękowania z wielu stron, kierowane pod adresem autorów i wykonawców. „Wasz Patron, Janusz Korczak byłby z was dumny” – usłyszeliśmy z ust jednego z Gości. Dziękujemy za słowa uznania!

Wielkie brawa dla naszych wspaniałych Dzieci! Jesteście zdolni do wszystkiego!

W programie wystąpili:

Uczniowie: Emilka Staszewska, Sara Eszman, Nikola Kondraciuk, Karolina Migocka, Kamil Madziała, Paweł Furtak, Mateusz Bednarczyk, Kacper Sokół, Dominik Migocki.

Nauczyciele i terapeuci: I. Szymańska, E. Maślanka, K. Romankiewicz, A. Szczepaniak, S. Staśkiewicz,      M. Aniszkiewicz-Hawryluk, M. Koch, M. Orzechowska, M. Gałązka, D. Dylewicz, W. Olejarz.

Scenariusz, reżyseria: D. Mizińska

Współpraca reżyserska: A. Rotarska, I. Szymańska

Scenografia: A. Kurek, M. Kozioł

Światło i dźwięk: W. Olejarz

Opieka nad Gośćmi: K. Wilczopolska, D. Szpakowska

Nagrania i zdjęcia: R. Cechowski