ZŁOCI PIŁKARZE Z SOSW W ŻAGANIU

Piłkarska reprezentacja Klubu Tornado z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu zdobyła złote medale w XX Lubuskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Szprotawie. Zawody rozegrano w środę, 29 września w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, którym w tym roku patronuje sam Robert Lewandowski.

Turniej rozegrano tradycyjnie na murawie szprotawskiego MOSiRu, a w uroczystości otwarcia, obok organizatorów z SOSW w Szprotawie i sponsorów wydarzenia udział wziął starosta żagański – Henryk Janowicz i Maciej Boryna reprezentujący burmistrza Szprotawy.

ZŁOCI PIŁKARZE Z SOSW W ŻAGANIU
W poczcie flagowym zobaczyliśmy również dwóch utytułowanych zawodników z Żagania: Roberta Herczakowskiego (medalistę Światowych Igrzysk w Abu Dhabi i Dubaju oraz Mateusza Zaruckiego, tegorocznego złotego medalistę Igrzysk Ogólnopolskich w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało 7 ekip z różnych stron województwa lubuskiego. Po tak zwanych grach obserwowanych, futboliści z Żagania trafili do bardzo wyrównanej grupy, obok: Żar, Zielonej Góry i Sulechowa. Po zakończeniu bardzo wyrównanych pojedynków, trzy zespoły zdobyły równą ilość 6-ciu punktów. O zwycięstwie zdecydował stosunek strzelonych i straconych bramek. Tytuł Mistrzów i złote medale trafiły do piłkarzy żagańskiego TORNADA, podopiecznych trenera Wojciecha Olejarza i Tomasza Pawłowicza. Na drugim stopniu podium stanęli chłopcy z Żar, a brązowe krążki przypadły zielonogórzanom. Poza podium z jednym zwycięstwem i dwiema porażkami uplasowali się zawodnicy z Sulechowa. W grupie drugiej rywalizacja była bardziej klarowna, zwyciężyli gospodarze ze Szprotawy z dwiema walecznymi dziewczętami w składzie. Srebrne medale zdobyli piłkarze ze Świebodzina, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Lubska. Patrząc na wyniki całego turnieju, zespoły reprezentujące powiat żagański nie mają sobie równych w tej ukochanej przez młodzież dyscyplinie sportu, a ich reprezentanci będą mieli szansę walki o tytuł najlepszych piłkarzy Olimpiad Specjalnych w kraju.
Fot. Wojciech Olejarz