Accessibility
Contrast
Increase Font
Decrease Font

Aktualności Ośrodka

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

2021-04-12

 
Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy  Dzień Zdrowia., który
upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w roku 1948.  Wydarzenie to rozpoczyna miesiąc zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie...

 

czytaj więcej


22 marca – Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021.

2021-04-06

W poniedziałek, 15 i 22 marca 2021 roku, odbył się Dzień Nowych Technologii, której celem było  popularyzowanie nowych i użytecznych technologii w naszym życiu. Tematem przewodnim była „technologia druku 3D” oraz „drony dziś i jutro”. Na lekcji informatyki (niestety ze względu na okoliczności w formie zdalnej) oraz na zajęciach w internacie szkolnym, uczniowie poznawali działanie i zastosowanie drukarek 3D oraz dronów.

 

czytaj więcej


Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

2021-04-01

Życzen ia wilkanocne SOSW w Żaganiu.

 

czytaj więcej


Życzenia świąteczne.

2021-03-31

Życzen ia wilkanocne od zarządu fundacji Uśmiech dziecka

 

czytaj więcej


Międzynarodowy Dzień Lasu.

2021-03-30

21 marca klasa I-II zet z aut. obchodziła Międzynarodowy Dzień Lasu. z tej okazji chłopcy uczyli się jakie zwierzęta mieszkają w lesie oraz jakie drzewa możemy spotkać wybierając się do lasu.

 

czytaj więcej


Świąteczna paczka od szkolnych wolontariuszy.

2021-03-30

Tradycją jest, że przed każdymi świętami nasi Wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu prowadzonego przez Panią Ewę Maślankę organizują świąteczną paczkę.
W tym roku obdarowaliśmy dwie rodziny z naszego Ośrodka. Serdecznie dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do tak obfitych paczek.

 

czytaj więcej


Innowacja pedagogiczna: ''Bo ja mam radość w sercu mym''.

2021-03-29

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Żaganiu wzięli udział w Innowacji Pedagogicznej: ,,Bo ja mam radość w sercu mym'', którą prowadzi p. Agata Bukowska. Tym razem odwiedziliśmy Grób Pański, w którym zawarta jest pełna prawda o chrześcijaństwie

 

czytaj więcej