Accessibility
Contrast
Increase Font
Decrease Font

Aktualności Ośrodka

Niespodzianki dla uczniów szkoły na Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Żaganiu przygotowało wyjątkowe prezenty dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szprotawie.
W piątek, 19 marca br., dyrektor Renata Socha oraz p.o. dyrektora Anna Sobczyńska wraz z przedstawicielami uczniów odebrały z rąk Zarządu Powiatu Żagańskiego przygotowane upominki.
Do uczniów trafiły Robot Codey Rocky, który w dużej mierze przyczyni się do nauki programowania w klasach 4-8. Starostwo Powiatowe przygotowało również prezenty dla młodszych uczniów, którzy otrzymali modularnego robota edukacyjnego Botzees.
- Zakupione przez samorząd upominki to nie tylko potwierdzenie, że pamiętamy o naszych podopiecznych, którzy z różnych przyczyn zdrowotnych napotykają na społeczne bariery. To także inwestycja w ich rozwój i pomoc w pokonywaniu tych barier. Chcę żeby nasze dzieci wiedziały, że są dla nas ważne i zasługują na nowoczesne i technologiczne gadżety, które ułatwią im edukację - zaznacza starosta Henryk Janowicz.
 
 
Fotografia: Starostwo Powiatowe w Żaganiu