Aktualności Ośrodka

A czy Wy byliście grzeczni? Czyli wizyta Świętego Mikołaja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żaganiu.

2018-12-06

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Św. Mikołaj. Okazuje się, że w naszej szkole są same aniołki. :) Wszyscy uczniowie naszej szkoły zasłużyli w tym roku na przychylność Św. Mikołaja i otrzymali słodkie prezenty.

 

czytaj więcej


Andrzejkowy dzień wróżb i zabaw w SOSW w Żaganiu

2018-12-03

30 listiopada w naszej Szkole zapanowała magiczna atmosfera. Tego dnia odbył się andrzejkowy dzień wróżb i zabaw. Wszyscy mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawianaia butów, przekłuwania serduszek z imionami i lania wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Można było zrobić sobie zdjęcie w footobudce.

 

czytaj więcej


Zajęcia profilaktyczne ''Tajemnica złości''

2018-11-12

W dniu 08.11.2018 r. wychowankowie grup wychowawczych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. ''Tajemnica złości''.

 

czytaj więcej


Pamiętamy o tych co odeszli.

2018-11-05

W dniu 30 października 2018r. uczniowie klas zawodowych wraz z panią Ewą Maślanką i panią Alicją Błażałek wzięli w dłonie grabie i worki i ruszyli na akcję sprzątania cmentarza przed Dniem Zmarłych.

 

czytaj więcej


Apel wychowawczy w SOSW.

2018-11-04

Dnia 26 października 2018r. w Naszym Ośrodku odbył się apel wychowawczy, podczas którego uczczono urodziny jubilatów z września i października, p. pedagog Urszula Łysak przestrzegła przed niebezpieczeństwami czyhającymi podczas Świąt Wszystkich Świętych. Pani Ewa Maślanka – opiekun Akademii Wolontariatu ogłosiła konkurs z podziałem na grupy wiekowe „Pomocna dłoń”, oraz przypomniała o akcji niesienia pomocy jednej wybranej rodzinie potrzebującej z naszej szkoły.

 

czytaj więcej


W jesiennym ogrodzie.

2018-11-03

W dniu 25.10.2018r w Naszym Ośrodku Szkoła Promująca Zdrowie, na czele z koordynatorem mgr Justyną Kamieniecką zorganizowała na przerwach międzylekcyjnych dzień pod hasłem ''Jesienne dary ogrodu''. Projekt miał na celu zachęcenie uczniów do spożywania zdrowych, jesiennych owoców i warzyw oraz ich przetworów. Cała Społeczność Naszego Ośrodka mogła rozs

 

czytaj więcej


Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Cyfrowobezpieczni

2018-11-02

W dniu 22.10.2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. J. Korczaka w Żaganiu odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.

 

czytaj więcej