Aktualności Ośrodka

ROBERT POBIEGNIE PO MEDALE W DUBAJU!

2018-10-26

Lekkoatleta reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Żaganiu, po ostatnim zgrupowaniu Kadry Narodowej w Bydgoszcz może wspólnie z trenerami klubowymi - Moniką Nowotną i Wojciechem Olejarzem cieszyć się z kwalifikacji do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w ABU DHABI i DUBAJU.

 

czytaj więcej


BIJEMY REKORD W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ RAZEM Z WOŚP

2018-10-15

16 października 2018 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka przyłączą się do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Udział w akcji będzie podsumowaniem ubiegłorocznego programu „ Ratujemy i uczymy ratować”.

 

czytaj więcej


DYREKTOR RENATA SOCHA Z ŻAGAŃSKIEGO SOSW Z TYTUŁEM PROFESORA

2018-10-12

11 października w Kancelarii Premiera RP odbyła się uroczystość wręczenia tytułów Honorowego Profesora Oświaty. To najwyższy stopień awansu zawodowego nauczyciela, który otrzymują nieliczni, najbardziej utytułowani i wybitni pedagodzy w kraju. Pani dyrektor Renata Socha jest drugim przedstawicielem środowiska nauczycielskiego w Województwie Lubuskim uhonorowanym tym zaszczytnym tytułem na przestrzeni ostatnich 10 lat (od kiedy jest nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej)

 

czytaj więcej


Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych

2018-10-02

W środę w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury już po raz osiemnasty zorganizowane zostały Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych.

 

czytaj więcej


Niestraszkowe odblaski - bądź bezpieczny w drodze do szkoły

2018-10-01

W dniu 25.09.18 r. w naszej szkole w ramach programu profilaktyczno- wychowawczego, odbyły się zajęcia edukacyjne ''Niestraszkowe odblaski - bądź bezpieczny w drodze do szkoły''. 

 

czytaj więcej


Święto Naleśnika w SOSW w Żaganiu.

2018-09-23

Dzień 20 września 2018 roku zaczął się niepozornie w naszym Ośrodku. Pierwsze dwie lekcje (podobnie jak wcześniejszy dzień) klasy SSPdP spędziły bardzo pracowicie nadziewając naleśniki.

 

czytaj więcej


Hipoterapia Muzykoterapia Arteterapia

2018-09-22

W internacie to mają dobrze Wychowankowie po raz kolejny odwiedzili Rancho Pine. Oprócz hipoterapii odbyły się zajęcia z muzykoterapii, arteterapii oraz zajęcia oświatowe w Słowinskim Parku w Szprotawie.

 

czytaj więcej