Aktualności Ośrodka

Innowacja pedagogiczna " Z naturą i kulturą za pan brat".

2019-10-23

Wychowankowie Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Żaganiu, w ramach cyklicznych działań proekologicznych, we współpracy ze spółką Pałac Książęcy w Żaganiu porządkują teren pięknego żagańskiego parku.

 

czytaj więcej


Wizyta w cukierni Karpicko.

2019-10-15

W szary jesienny dzień lekcje mogą być bardzo słodkie:)Wybraliśmy się do cukierni Karpicko:)Uczniowie sami musieli przeliczyć czy starczy im pieniędzy na wybrane łakocie.. było trudno... ale na koniec była słodka nagroda!

 

czytaj więcej


Kreatywnie i praktycznie.

2019-10-15

Na zajęciach Kreatywnie i praktycznie prowadzonych przez p. Anię Szczepaniak uczniowie przy użyciu pożytecznej dla przyrody metody recyklingu wykonali własnoręcznie instrumenty perkusyjne. Nie zabrakło też instrumentu dętego-piszczałki wykonanej z patyczków i gumek recepturek. Gdy efekt finalny był gotowy, zespół klasowy metodą B. STRAUSS zagrał JESIEŃ A. VIVALDIEGO. To dopiero była zabawa! 

 

czytaj więcej


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-14

"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji
i społecznego uznania.

 

czytaj więcej


14 października dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

2019-10-11

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, po zaopiniowaniu przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną, dzień 14 października 2019r. jest w naszym Ośrodku dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 

czytaj więcej


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2019-10-10

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 9 edycja akcji odbyła się 4 października 2019.

 

czytaj więcej


Dary od Biblioteki dla Biblioteki

2019-10-03

Miejska Biblioteka w Żaganiu podzieliła się darami od czytelników z naszą szkolną biblioteką. Wśród książek są lektury, bajki i książki edukacyjne. Dary te wzbogacą nasz księgozbiór biblioteczny. Dziękujemy :) Jednocześnie zachęcamy do oddania swojego głosu na Miejską Bibliotekę Publiczną im. Papuszy w Żaganiu, wchodząc na stronę www.kinder.pl Nasze głosy pomogą wygrać Bibliotece 5 tysięcy złotych na zakup książek i dwóch puf do wspólnego czytania. :)

 

czytaj więcej